Dodo Lyrics by ESTHER NISH

Ooooooh

I love you like a love song
Your melody will play on and on
A day by day
Mapenzi nikama utoto
Deka ulie ntakubembeleza
Cause you are all I need

Jina lako lime uzunguka
Kuta wa moyo wangu
Kamwe hautatoka ndani moro wangu

I will do everything I can
Ili nihufurahishe
My heart beats for you
 My heart beats for you
Wewe ni zawadi yangu
Kutoka kwa Mungu
You my desire
I will never let you
Wewe ni zawadi yangu
Kutoka Mungu
You my desire
I will never let  you

Ooh you my my boboo
You are my dodo
you are my booboo
Ooh you are  my dodo

I wanna be close to you
To touch you, to feel your baby
Ooh baby yo
I love you blindly
 I love you madly
Everything in you is perfect to me
Nifanye nini
Ili ujuwe nakupenda
Ooh hoo iyee

I will do everything I can
Ili nikufurahishe
My heart beats for you
 My heart beats for you

Wewe ni zawadi yangu
Kutoka kwa Mungu
You’re my desire
I will never let you
Wewe ni zawadi yangu
Kutoka kwa Mungu
You‘re my desire
I will never let you

You are my bobobo
Oh you are my Dodoo
You are
You are my boboo
You are my dodo
Hehehehe

Let me Love you my baby
Let me follow you wherever you go
Ooh nana nana

Let me Love you my baby
Let me follow you wherever you go

Wewe ni zawadi yangu
Kutoka kwa Mungu
You’re my desire
I will never let you
Wewe ni zawadi yangu
Kutoka kwa Mungu
You‘re my desire
I will never let you

 

Music Video
About this Song
Album : Dodo ,
Release Year : 2020
Added By: Afrika Lyrics
Published: Apr 30 , 2020
More Lyrics By ESTHER NISH
Comments ( 0 )
No Comment yet