Uptown Girl Lyrics by TIMMY TDAT


Timmy T Dat ft Beenie Gunter - Uptown Girl lyrics

Walai mimi ni change man, baby mimi ni changeman
Navuta kiti nyuma nikushow mimi ni change man
Mi ni wa Kasabuni so mimi ni ghetto man
Mi ni --

Sina makarao sina mbokes na call
Niingize kwa ofisi nina briefcase na koti
Tell me hio mechi-- tunasort
Nilishachimba bado nina knock

Uptown girl this ghetto man love you
Hey uptown girl this ghetto man wants you
Hey uptown girl this ghetto man loveyou
Uptown girl this ghetto man wants you

Now me nuh lie, from mi side baby -- come by
----
----

 

Watch Video


About Uptown Girl

Album : Uptown Girl (Single)
Release Year : 2020
Copyright : (c) 2020 Td@t.
Added By : Huntyr Kelx
Published : Jan 20 , 2020

More TIMMY TDAT Lyrics

TIMMY TDAT
TIMMY TDAT
TIMMY TDAT
TIMMY TDAT

Comments ( 0 )

No Comment yet



About AfrikaLyrics

Afrika Lyrics is the most diverse collection of African song lyrics and translations. Afrika Lyrics provides music lyrics from over 30 African countries and lyrics translations from over 10 African Languages into English and French

Follow Afrika Lyrics

© 2022, We Tell Africa Group Sarl