Subira Lyrics by PRYSHON


Subira, I am missing my baby
Mapenzi kama sossi, siondoki
Umekwama moyoni
Ila ya dunia ni mengi
Na hatuna mapeni, na madeni kwenye benki
Nasikitika Niko far from you

I wish I was at home with you
Nikona hamu, ntakupa mautam
Mjini nakazana twende far
Penye nia pana njia
Mpenzi wangu vumilia

You’re so romantic
They way you touch my heart 
I feel so fantastic
Natamani nibaki Na wewe

Subiri, subiri, usiniache mimi
Nitarudi nyumbani 
Subiri, subiri, usiniache mimi
Nitarudi nyumbani 

I’m going crazy without my baby
Nakuota daily, I need you baby
Usiwaskize watakupoteza
Mi Niko biz nasaka pesa
Usiwaskize watakupoteza
Me and you baby it’s forever

Aaah! You’re so romantic
The way you touch my heart 
I feel so fantastic
Natamani nibaki na wewe

Subiri, subiri, usiniache mimi
Nitarudi nyumbani 
Subiri, subiri, usiniache mimi
Nitarudi nyumbani 

Subiri, subiri, usiniache mimi
Nitarudi nyumbani 
Subiri, subiri, usiniache mimi
Nitarudi nyumbani 


About Subira

Album : Gifted (Album)
Release Year : 2021
Copyright : (c) 2021
Added By : Huntyr Kelx
Published : Jun 30 , 2021

More lyrics from Gifted album

More PRYSHON Lyrics

PRYSHON
PRYSHON
PRYSHON

Comments ( 0 )

No Comment yet

See also



You May also Like



Get Afrika Lyrics Mobile App

About AfrikaLyrics

Afrika Lyrics is the most diverse collection of African song lyrics and translations. Afrika Lyrics provides music lyrics from over 30 African countries and lyrics translations from over 10 African Languages into English and French

Follow Afrika Lyrics

© 2021, We Tell Africa Group Sarl