Sio Mbaya Lyrics by BEN POL

[VERSE 1]
Uko Na Macho Ya swagga kama njela
Kukuona Umeni murder mpaka jela
Si kawaida yangu kupanga tela
Ila hamna no sina namna (basi)
What’s your name
Wacha nionekane boya
Ukinimwaga nitabeba aibu
Usione ni papara sijalewa nimefikaje huku uuuh

Girl you look so fine (uuuhhh)
You got me crazy, damn so fine (Uuhhh )
Girl you look so fine
 Uuh you got me crazy

[HOOK]
Ningependa tujuane ( Sio mbaya)
Uuuh (Sio mbaya)
Mimi na wewe (sio mbaya)
Uuuh (sio mbaya)
Ningependa tujuane (Sio mbaya)
Uuh (sio mbaya)
Mimi na wewe  (sio mbaya)
Uuuuh you look so fine

[VERSE 2]
Usije kuniona mi muhuni
Kukwambia hisia zangu
Ukadhani anakurubuni eehhhee
Na vile hatujawwa majirani
Nikajichanganya
Ukadhania ni walewale wale

Uko so smart
Umedress poa so different (Sababu nakufuata)
Baby we can chat
Tukitoka hapa labda
Twende Zanzibar

Uko so smart
Umedress poa so different (Sababu nakufuata)
Baby we can chat
Tukitoka hapa labda
You got me crazy

[HOOK]
Ningependa tujuane ( Sio mbaya)
Uuuh (Sio mbaya)
Mimi na wewe (sio mbaya)
Uuuh (sio mbaya)
Ningependa tujuane (Sio mbaya)
Uuh (sio mbaya)
Mimi na wewe  (sio mbaya)
Uuuuh you look so fine

I love you… I love you
I love you… I love you
I love you… I love you

 

 

Watch Video

About Sio Mbaya

Album : Sio Mbaya (Single)
Release Year : 2018
Added By : Afrika Lyrics
Published : Nov 30 , 2018

More BEN POL Lyrics

BEN POL
BEN POL
BEN POL
BEN POL

Comments ( 0 )

No Comment yet

See also



You May also Like



Get Afrika Lyrics Mobile App

About AfrikaLyrics 

Afrika Lyrics is the most diverse collection of African song lyrics and translations. Afrika Lyrics provides music lyrics from over 30 African countries and lyrics translations from over 10 African Languages into English and French

Follow Afrika Lyrics

© 2020, New Africa Media Sarl