YOUNG NC Kitaa  cover image

Kitaa Lyrics

Kitaa Lyrics by YOUNG NC


Gang Gang
Ha! You know how we do it
Ha! What!

Ka ni KITAA, buda lazima mabomu
Am with the Gang we finna get high
Vidude kwa sana ndo form
Na Ka ni KIFAA leo amebeba Muthoni
I gat the Key to the streets  
Like Tony Montana I feel like I own em

Ka ni KITAA, buda lazima mabomu
Am with the Gang we finna get high
Vidude kwa sana ndo form
Na Ka ni KIFAA leo amebeba Muthoni
I gat the Key to the streets  
Like Tony Montana I feel like I own em

Ka ni KITAA 
Si ni mang'aa 
Buda ukibugi unakula KIFAA
Rada ni chafu 
Shamba kumeto noma
Noma kushinda Corona
Mwana Alibugi Akarowekwa Goma 
Wana wakaenda Kupona
Barbie lazima huwezi nosoma
Na wanoko hii wataikoma..
Niko mambichwa lately
Zimenishika Freshi

"GANG GANG"
I gat the plug connected selling things that I can never mention
You gotta tie your laces where am coming from we stay protected 
Beefing niggas hide locations 
We gat em dropping on rotation

All these hating Ass
Be like Tom Chasing Rats
Running like how Jerry does
Always high on blowing Gas
Iwe ni Bush au ni Shah
Ka unataka Leta Cash
I've  been flaming up the city with how a kid is dropping bars

Ka ni KITAA, buda lazima mabomu
Am with the Gang we finna get high
Vidude kwa sana ndo form
Na Ka ni KIFAA leo amebeba Muthoni
I gat the Key to the streets  
Like Tony Montana I feel like I own em

Ka ni KITAA, buda lazima mabomu
Am with the Gang we finna get high
Vidude kwa sana ndo form
Na Ka ni KIFAA leo amebeba Muthoni
I gat the Key to the streets  
Like Tony Montana I feel like I own em

Shamba nnapotoka lawama kwetu perfume
Narusha njugu mbili ile kabla sijawasha ndumu
Me ni flegi Kisauni to Magongo kwa Wahuni
Like I made it from the gutter usipime bichi ni gumu"ile mbaya"
I've been thugging like am 2pac
Gang on my side ukinigusa unaeza juta
Goma me nadunga ukizengua naeza vuta

Kisha tum kwenye bonyo ka ni fence tunaruka
I've been killing all these rappers kwenye beats fvck a murder case
Pardon with the language kisauni tuko marnerless 
Am sorry that's another case
I guess you got the Data Base
Nnavokula Ganja me nafeel niko out of space

Ka ni KITAA, buda lazima mabomu
Am with the Gang we finna get high
Vidude kwa sana ndo form
Na Ka ni KIFAA leo amebeba Muthoni
I gat the Key to the streets  
Like Tony Montana I feel like I own em

Ka ni KITAA, buda lazima mabomu
Am with the Gang we finna get high
Vidude kwa sana ndo form
Na Ka ni KIFAA leo amebeba Muthoni
I gat the Key to the streets  
Like Tony Montana I feel like I own em


About Kitaa

Album : Kitaa (Single)
Release Year : 2021
Copyright : (c) 2021 Swipe Gang
Added By : Huntyr Kelx
Published : Sep 28 , 2021

More YOUNG NC Lyrics

YOUNG NC

Comments ( 0 )

No Comment yet


Kelxfy

About AfrikaLyrics

Afrika Lyrics is the most diverse collection of African song lyrics and translations. Afrika Lyrics provides music lyrics from over 30 African countries and lyrics translations from over 10 African Languages into English and French

Follow Afrika Lyrics

© 2022, We Tell Africa Group Sarl