Light My Way Lyrics

MANIO Feat MERYL PAIGE | Afro-soul, Genge

Light My Way Lyrics


Oooh oooh...
Oooh oooh...(Terence on the track)
Oooh oooh...
Oooh oooh...

Tupo mimi na wewe 
Siwezi kueleza
Nimechoka kukuelekeza
Kukubembeleza

My light was 
You are just by your spirit
But recently its been a while 
Since I felt it

Its getting harder
Am drifting nowhere 
So come light my way

Pahali nipo na wewe beiby
Naweza kueleza
Niko giza gizani 
Mwanga ushaupotea 

Sina dira, 
I hear the man in the mirror
Asking where you are
Its getting done
Come ight my way oooh

Oooh oooh...
How did we get here
Oooh oooh...
Tulifika aje hapa niambie

Oooh oooh...
Come light up my way
Its getting on
Ripping my heart
Light up my way 

Beiby, beiby, beiby
I need you religiously
Ah, eeh
You've been my goddess 
My everything

Oooh Lord, eeeh yeah aah
I am doomed in this gloom
Niruhusu nitubu beiby

Moyo wangu wee 
Usizime
Come light my way...beiby

Don't you know that am always here
Deep inside, deep inside
You know that I have fears
(uwo uwo aah)

I can't live a day without you near
Usijali beiby, me siendi mahali
My heart is for you 

Oooh oooh...
How did we get here
Oooh oooh...
Tumefika aje hapa niambie

Oooh oooh...
Come light up my way
Its getting on
Ripping my heart
Light up my way...oooh

Nimesimama hapa kwa kilima
Watching masaa nare ikizima ka sitima
Am feeling hii giza kwa mtima
Beiby nini mbaya? Mapenzi umedidimia

Nimesimama hapa kwa kilima
Watching masaa nare ikizima ka sitima
Am feeling hii giza kwa mtima
Beiby nini mbaya? Au mapenzi yamedidimia

Oooh oooh...
How did we get here
Oooh oooh...
Tulifika aje hapa niambie

Oooh oooh...
Come light up my way
Its getting on
Ripping my heart
Light up my way...oooh

Leave a Comment