Save The World Lyrics by FENA GITU

Woyooo… Woyoyoyoo ooh
Woyoyoyoo… Woyoyoyoo
One day I’m gonna save the world
It’s not safe for me. I’m afraid.

One day I’m gonna save the world
Right now it’s not safe for me
I’m afraid for me
One day I’m gonna rule the world
So I can lay down the law
Bending and breaking the rules

Freedom for the slaves
Legalize the Ganja
Equal rights for the gays
 Equal pay
I’mma be my own government
Protect the criminals
Some of them are innocent
Sentenced to minimal (her me now)

Vijana wa mita
Wasichana wa mitaa
Tukipitana kwa mitaa
On the streets when you see me
Heshima, idumu
Tukipatana kwa mitambo
Heshima, idumu
OG toka kitambo

Vijana wa mita
Wasichana wa mitaa
Tukipitana kwa mitaa
On the streets when you see me
Heshima, idumu
Tukipatana kwa mitambo
Heshima idumu
OG toka kitambo

We salute respect the OG’s ghetto youths dem
Uuh they come in peace never shoot them
Protect the streets from the guns
And police and the goon (damn)

The true religion is to love and to be good
You’re not a bad man
You’re just misunderstood
Show love to your neighbor as you love yourself
Turn the left cheek
Wish them well
What goes around, come around karma
Hear me, hear me now
We don’t need no drama
I’mma be my own government
Respect and loyalty
Peace love and harmony
Yeah I’mma fix the economy


Vijana wa mita
Wasichana wa mitaa
Tukipitana kwa mitaa
On the streets when you see me
Heshima idumu
Tukipatana kwa mitambo
Heshima idumu
OG toka kitambo

Vijana wa mita
Wasichana wa mitaa
Tukipitana kwa mitaa
On the streets when you see me
Heshima idumu
Tukipatana kwa mitambo
Heshima idumu
OG toka kitambo

We salute respect the OG’s ghetto youths dem
Uuh they come in peace never shoot them
Protect the streets from the guns and police goon

Let me see, let me see
 You put your hands up in the air
All the way, all the way up in the air
We don’t care  (Put them up)
And we gon make the justice system free and fair
We gonna save the world one day
Vijana wa mita
Wasichana wa mitaa
Tukipitana kwa mitaa
On the streets when you see me
Heshima idumu
Tukipatana kwa mitambo
Heshima idumu
OG toka kitambo

Vijana wa mita
Wasichana wa mitaa
Tukipitana kwa mitaa
On the streets when you see me
Heshima idumu
Tukipatana kwa mitambo
Heshima idumu
OG toka kitambo

    

 

 

Music Video
About this Song
Album : Save the World ,
Release Year : 2020
Added By: Afrika Lyrics
Published: Apr 27 , 2020
More Lyrics By FENA GITU
Comments ( 0 )
No Comment yet